Merkezi Isıtma

Merkezi Isıtma Sistemleri

Isıtma ve soğutma sistemleri içerisinde yer alan merkezi ısıtma sistemleri, bir konut içerisinde ortak bir noktadan ısı dengesinin dairelere eşit paylaşımını ifade etmektedir. Merkezi ısıtma, konut içerisinde yer alan kazandan buhar, su gibi çeşitli enerji akışkanının boru tesisatları sayesinde dairelere iletilmesidir. Merkezi ısıtma sistemlerinde her dairenin ortak bir ısıtma seçeneği mevcuttur.

merkezi ısıtma sistemleri izmir

Eşit Isı Dağılımı Sağlayan Merkezi Isıtma

Kombi, klima sistemlerinin yaygın olmadığı dönemlerde en sık kullanılan merkezi ısıtma sistemleri günümüzde de yaygın bir kullanıma sahiptir. Genellikle çok daireli konutlarda tercih edilen merkezi ısıtma çözümleri kullanıcılarına çeşitli avantajlar sunmaktadır.

Isı pay ölçer kullanımı ile her daireye eşit ısı dağılımını sağlayan merkezi ısıtma sistemlerinde ortak faturalandırma sistemi mevcuttur. Bu sebeple her ay yakıt ödemeniz eşit olmaktadır.

Tek bir Sistem İle Eşit Isıtma Sistemi İsteyenlerin Tercihi

Merkezi ısıtma çözümleri, her dairenin eşit yakıt tüketimi ve eşit faturalandırma sistemi ile bazı dezavantajları da içermektedir. Konut içerisindeki her dairenin yapısının farklı olması dairelere eşit ısı yayılımı olsa bile aynı ısınma kalitesini sağlama konusunda eksiklikler içermektedir. Merkezi ısıtma sistemlerinde kimi daire kullanıcıları yakıt tüketimini az bulabilirken kimisi daha fazla yakıt tüketimini istemektedir. Bu sebeple her kullanıcının dilediği konfor alanını tek bir ısıtma çözümü ile sağlamak mümkün olmamaktadır.

Merkezi ısıtma sistemleri, iklimi soğuk bölgelerde tercih edildiği takdirde kullanıcılarını ekonomik olarak rahatlatmaktadır. Sıklıkla soğuk bölgelerde avantajlı kullanım imkanı yaratan merkezi ısıtma sistemleri, daire içerisine döşenmiş boru hatları ile ısı iletkenlerine enerjiyi göndermekte bu sayede radyatör ya da kat kaloriferlerinden ısınmayı sağlamaktadır.

Kalorifer tesisatı, radyatör montajı ve kalorifer petek marka hizmetleri ile uzun yıllardır İzmir’de çalışmalarını sürdüren Fenısı Mühendislik, merkezi ısıtma sistemlerinin yanı sıra bireysel ısıtma sistemleri, solar enerji sistemleri, klima montajı, doğalgaz tesisatı, fotovoltaik sistemler, kombi tesisatı, doğalgaz iç tesisatı, alttan ısıtma sistemleri ve kolon tesisatı gibi çeşitli çözümleri ile müşterilerine hizmet vermektedir.

Ücretsiz Keşif Talebi Al

Ücretsiz keşif talebi almak için formu doldurarak gönderin, hemen sizi arayalım!

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.

İletişim

:+90 232 365 70 23

: info@fenisi.com.tr

: İmbatlı, Girne Blv No:221/B, 35575
Karşıyaka/İzmir